Polecamy

Tutaj możesz kupić książkę

„Królowa. Matka Boża z Jasnej Góry”

Kto naprawdę namalował obraz Matki Boskiej Częstochowskiej?

Dlaczego Matka Boska Częstochowska ma ciemną twarz?

Dlaczego Czarna Madonna ma rysy na twarzy?

Ile lat ma obraz Matki Boskiej Częstochowskiej?

Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń, „Królowa. Matka Boża z Jasnej Góry”

Podaruj sobie ekskluzywną książkę za jedyne 69 zł.
Cena zawiera koszt przesyłki 🙂

Tak, chcę kupić tę książkę

Gwarantujemy 100% satysfakcji lub zwrot pieniędzy do 21 dni!
To tylko nieliczne pytanie, jakie zadaje sobie ktoś, kto choć raz odwiedził Jasną Górę, ogląda transmisje nabożeństw z sanktuarium lub tylko słyszał o tym niezwykłym miejscu.

PRZEDSMAK JASNEJ GÓRY  

Zrób coś tylko dla siebie. Zapomnij na chwilę o rutynie dnia codziennego i tym, co Cię przytłacza. Zanurz się w treści wartościowej książki, gdyż to jedno z piękniejszych odczuć, jakich możesz doświadczyć jako osoba kochająca czytać.

Nic nie zastąpi osobistej pielgrzymki na Jasną Górę, ale książka KRÓLOWA, którą Ci proponujemy może być jej przedsmakiem. Od pierwszych stron porwie Cię w świat sekretów, które skrywają mury jasnogórskiej twierdzy. Przeżyjesz wspaniałą wycieczkę po historycznym klasztorze.

O wartości książki świadczy nie tylko dobrze napisany merytoryczny tekst, ale także liczne fotografie, które przemawiają z każdej stronicy. Ujmują całą paletę emocji!

Ta podroż rozpocznie się od serca Jasnej Góry, którym jest starożytna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Na początku dowiesz się dlaczego Kościół czci Matkę Bożą, a także dlaczego dopuszcza obrazy i ikony w ramach kultu, co tak często jest przedmiotem zarzutów ze strony niektórych osób. 

Poznasz szereg okoliczności, które sprawiły, że Maryja została obrana Królową Polski.

Następnie poznasz historię Cudownego Obrazu oraz opis przesłania, jakie niesie ze sobą. Dowiesz się także jak powstały charakterystyczne „blizny” na policzku Maryi oraz ile jest blizn.

Na jasnej Górze spotkasz zakonników w białych habitach, czyli paulinów. Dowiesz się kim są, skąd przybyli, jakie mają obowiązki.

Nieodłącznym elementem jasnogórskiego sanktuarium są pielgrzymki. Zobaczysz wiele zdjęć sprzed lat i współczesnych, które pokazują jak zmieniali się ludzie, a także charakter pielgrzymek. Dowiesz się, jak jest na pielgrzymce, która jest najstarsza, ile trwa warszawska, a nawet o tych, które kończyły się tragicznie…

Będziesz świadkiem audiencji królów i papieży u Królowej.

Niezależnie od głosów sceptyków na Jasnej Górze zdarzają się przypadki, że po modlitwie do Matki Boskiej Częstochowskiej ludzie powracają do zdrowia z ciężkich chorób. Co ciekawe, medycyna nie potrafi wytłumaczyć naukowo tych przypadków. Tutaj te sytuacje nazywa się cudami. Jak jest naprawdę? – dowiesz się z książki. Czy ktoś spisał owe cuda? Ile ich było? W jakich okolicznościach się zadziały? Czy dzieją się dalej? – odpowiedzi znajdziesz w Królowej.

Zgłębisz wiedzę historyczną, np. w kontekście najazdu Szwedów i słynnej obrony Jasnej Góry. Kim był Kordecki? – dowiesz się właśnie w tym miejscu.

Nieodłącznymi od Jasnej Góry postaciami XX w. są św. Jan Paweł II oraz prymas Stefan Wyszyński. Dobrze ich poznasz w jednym z rozdziałów.

Wreszcie wejdziesz w świat kultury i sztuki. Zobaczysz najcenniejsze i najciekawsze eksponaty zebrane w muzeach jasnogórskich.    

CO ZYSKUJESZ?

– 264 strony skondensowanej wiedzy – kompletną treść przekazaną prostym językiem przez Grzegorza Górnego (znanego dziennikarza i felietonistę)

– możliwość zobaczenia najciekawszych i najważniejszych miejsc na Jasnej Górze (nawet tych niedostępnych dla pielgrzymów i turystów) uchwyconych obiektywem Janusza Rosikonia (wybitnego fotografa profesjonalnie dokumentującego wydarzenie i miejsca)

– luksusową książkę, wydaną zgodnie z najnowszymi standardami edytorskimi, w twardej oprawie z obwolutą i  na papierze kredowym, która będzie merytoryczną i wizualną ozdobą Twojej biblioteczki, ale też nietuzinkowym prezentem na różne okoliczności  

OWOC PRACY EKSPERTÓW

Książkę przygotowali eksperci. Połączyli lekkim piórem napisany tekst ze zdjęciami z Jasnej Góry oraz jej archiwów, tworząc w pewnym sensie „małą encyklopedię i przewodnik” Jasnej Góry. 

Grzegorz Górny słynie z rzetelnego warsztatu pisarskiego, a Janusz Rosikoń jako profesjonalista w dziedzinie fotografii. Połączyli gruntowną analizę tekstów źródłowych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Owocem ich współpracy jest jedyna w swoim rodzaju książka o niepowtarzalnych walorach, która pozwala Czytelnikowi łatwo i przyjemnie zagłębić się w historię duchowej stolicy Polski. 

Książka nie ogranicza się wyłącznie do polskiej perspektywy, lecz ukazuje rolę Najświętszej Maryi Panny w szerszym kontekście historii zbawienia – historii, która dzieje się także tu i teraz, i dotyka dziś każdego.  

JESTEŚMY DUMNI

Przez ostatnie 3 lata oddaliśmy do rąk naszych czytelników ponad 5000 egzemplarzy i otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii o tym tytule.

Mamy nadzieję, że ta książka zachwyci także Ciebie!

Tak, chcę kupić tę książkę


Pobierz darmowy ebook o „bliznach” Matki Boskiej Częstochowskiej.

[fluentform id=”1″]

Podając powyższe dane wyrażam zgodę na ich przetwarzanie
w celach realizacji zlecenia oraz zgadzam się na otrzymywanie
maili oraz wiadomości od Wydawnictwa Paulinianum.
Polityka prywatności

Copyright Wydawnictwo Paulinianum 2021 (c) All Rights Reserved
ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
tel. +48 34 37 77 357 (pon. – pt. 8.30 – 16.30), +48 518 676 601
wydawnictwo@paulinianum.pl

%d blogerów lubi to: